سفره ایرانی - فرهنگ گردشگری

۱۳۹۵-۷-۲۰

سفره ایرانی - فرهنگ گردشگری

نخستین جشنواره سفره ایرانی ، فرهنگ گردشگری جمعه اول مرداد ماه با معرفی برترین سر اشپزها در تله کابین شهرستان رامسر در غرب استان مازندران به کار خود پابان داد.

این جشنواره که از عصر چهارشنبه در محل تله کابین رامسر آغاز و تا شب گذشته ادامه داشت  مورد استقبال بی شمار مردم خصوصا گردشگران و مسافران تابستانی این شهرستان 70 هزار نفری قرار گرفت. 

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ,صنایع دستی وگردشگری کشور در آئین اختتامیه این جشنواره با بیان اینکه سفره ایرانی شاخص بزرگ ایران اسلامی است، گفت: جذب مخاطب جهانی هدف سفره ایرانی است و این نخستین جشنواره ای است که به میزبانی مازندران با شرکت استان های گیلان ، گلستان و قزوین در شهر زیبای رامسربرگزار شد و قرار است در مجموع این جشنواره در8 منطقه کشور برگزار شود. 

در پایان این جشنواره برترین سرآشپزهای رستورانها در تهیه غذاهای سنتی و بومی از استان گلستان ، رستوران قصرخورشید ، استان مازندران ، رستوران آبادگران و استان گیلان ، رستوران آفتاب و مهتاب معرفی شدند . 
آشپزهای برتراستان ها ازنگاه داوران نبی الله نوری از استان مازندران تندیس جشنواره را دریافت شد، مرضیه قاسمی و مهدی اصلانی هر دو از مازندران نیز شایسته تقدیر شدند . 
مژگان نیکزاد از استان قزوین تندیس جشنواره را دریافت کرد و زهرا آهنی و امیرعرب مهدی هر دو از استان قزوین نیز شایسته تقدیرشدند. 
نسرین عسگری زیارتی از استان گلستان تندیس جشنواره را گرفت و شمسی خالقی نیز از استان گلستان شایسته تقدیر شد. 
سیدمرتضی رحیمی مقدم از استان گیلان تندیس جشنواره را دریافت کرد و یحیی شادمان پور و خانم جهادی نیز هر دو از استان گیلان شایسته تقدیر شدند.
نخستین جشنواره سفره ایرانی از روز چهارشنبه سی تیرماه در شهرستان رامسر در غرب استان مازندران اغاز و به مدت سه روز ادامه داشت. 

راه های ارتباطی

آدرس: رشت ، پل انتظام ، کیلومتر ۱۰ جاده جیرده ، آقا سید شریف

شماره تماس: 01331880028